3778

۴۰ درصد مردم سر رایانه خود داد می زنند!

منبع: خبرگزاری مهر

نتایج نظرسنجی یک شرکت آلمانی توسعه دهنده آنتی ویروس نشان می دهد که ۴۰ درصد کاربران سر رایانه خود داد می زنند.

نتایج نظرسنجی یک شرکت آلمانی توسعه دهنده آنتی ویروس نشان می دهد که ۴۰ درصد کاربران سر رایانه خود داد می زنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، شرکت نرم افزاری Avira آلمان، تولیدکننده آنتی ویروسهای "آنتی ویر" با انجام یک نظرسنجی بر روی ۱۴ هزار و ۲۸۴ کاربر در ماه دسامبر نشان داد که ۴۰ درصد از کاربران به رایانه خود ناسزا می گویند و یا حداقل یکبار به دلیل عملکرد بد دستگاه خود با صدای بلند و از روی عصبانیت سر آن فریاد کشیده اند.

هر چند روانشناسان باید این رفتار کاربران را در برخورد با یک رایانه مورد بررسی قرار دهند اما شرکت Avira کشف کرده است تعداد کاربرانی که از رایانه شخصی خود متنفرند برابر با تعداد کاربرانی است که هرگز در لحظات نا امیدی از عملکرد رایانه خود فریاد نزده اند.

الیزابت روتبارت مدیر این شرکت در این خصوص توضیح داد: "پاسخ دهندگان به این نظرسنجی چند پاسخ سرگرم کننده را ارائه کردند به خصوص اینکه سئوالات در ماه دسامبر ارائه شد."

در حقیقت ماه دسامبر به طور معمول ماهی است که بسیاری از افراد خریدهای آنلاین انجام می دهند و بنابراین عملکرد بد یک رایانه می تواند دسترسی به وب سایتهای خرید را مختل کند.

جنبه سرگرم کننده این نظرسنجی در این است که تعداد افرادی که به رایانه خود ناسزا می گویند تقریبا برابر با تعداد کاربرانی است که با دستگاه خود مهربان هستند.

براساس گزارش وب نیوز، در این نظر سنجی این نتایج به دست آمد:

۳۹ درصد: با صدای بلند سر رایانه خود فریاد می زنند و به آن ناسزا می گویند

۳۸ درصد: نه! هرگز نمی توانم سر رایانه خود داد بزنم، خیلی حساس است. (دوستانه تشویقش می کنم کار خود را دوباره انجام دهد)

۱۱ درصد: نفرین می کنند که یک فاجعه مهیب بر سر شرکت تولیدکننده رایانه و یا شرکت تولیدکننده سیستم عامل نازل شود.

۹ درصد: با یک وسیله یا شیء (مشت، چوب بیسبال و ...) به جان رایانه خود می افتند.

۳ درصد: رایانه خود را روی زمین پرت می کنند.
منبع:
http://adminstore.mihanblog.com

3779

خاموش کردن اینترنت با ۲۵۰ هزار رایانه!

منبع :خبرگزارى مهر

سلاح سایبری جدیدی خلق شده است که می تواند کل اینترنت را به نابودی بکشاند در حالی که هیچ قدرت تدافعی قادر به متوقف کردن آن نخواهد بود.

به گزارش خبرگزاری مهر، محققان دانشگاه مینه سوتا طراحان این سلاح مخرب هساند اما خوشبختانه هدف آنها نابود کردن شبکه جهانی نبوده است، در مقابل آنها می خواهند در سیستم ایمنی این شبکه بهبود ایجاد کنند.

این سلاح جدید می تواند ساختار کلی اینترنت را در برابر خودش به چالش بکشاند. در هر دقیقه صدها ارتباط اینترنتی خاموش می شوند اما به دلیل اینکه شبکه اینترنت شبکه ای متصل به هم است و با خاموش شدن بخشی از آن، بخشی دیگر فعال خواهد شد کسی متوجه خاموش شدن این ارتباطات نخواهد شد.

اینترنت این کار را به واسطه شبکه های کوچکتری انجام می دهد که خودکار بوده و از طریق مسیریابها (Router) با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند.

زمانی که مسیر یک ارتباط تغییر پیدا می کند مسیریاب نزدیک به آن از طریق سیستمی که به BGP شهرت دارد همسایه خود را آگاه کرده و این کار در میان شبکه های کوچکتر ادامه پیدا کرده و به تدریج تمامی اینترنت از آن آگاه می شود.

شیوه ای که چهار سال پیش برای حمله به اینترنت ابداع شده بود می توانست ارتباط میان دو مسیریاب را با استفاده از ایجاد اختلال در BGP از بین ببرد تا به این شکل خاموش بودن یک ارتباط اینترنتی آشکار شود.

محققان در شیوه جدید تلاش کرده اند تا شیوه ای را برای توزیع این اختلال و شبیه سازی تاثیرات ناشی از آن در کل اینترنت ارائه کنند.

چنین حمله ای نیازمند شبکه ای بزرگ از رایانه های آلوده است که امکان کنترل خارجی آنها وجود داشته باشد.

به چنین شبکه ای باتنت گفته می شود. محققان دریافتند ۲۵۰ هزار نمونه از چنین دستگاه های رایانه ای می تواند برای از کار انداختن کل اینترنت کافی باشد.

کاربرد باتنتها معمولا تخریب وب سایتها از طریق افزایش ناگهانی ترافیک وب سایت بوده و کاربرد آنها در سلاح جدید کاملا متفاوت است.

هکری که بخواهد از این سلاح جدید برای حمله به اینترنت استفاده کند باید میان رایانه های شبکه باتنت خود ترافیک ایجاد کرده و از مسیر میان آنها نقشه ای طرح کند.

سپس با استفاده از این نقشه ارتباط یکسانی که میان تعداد زیادی از مسیرهای ارتباطی مختلف وجود دارد شناسایی شده و با حمله ای موسوم به ZMW شبکه از کار خواهد افتاد.

مسیریابهای همسایه نسبت به این اختلال واکنش نشان می دهند. پس از مدتی کوتاه دو مسیریاب منفصل دوباره با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و ارسال BGP را برای یکدیگر آغاز می کنند. این کار منجر به آغاز دوباره حمله شده و دوباره اتصال میان دو مسیریاب قطع خواهد شد. این چرخه بارها و به تعداد تمامی مسیریابهای موجود در کل شبکه اینترنت تکرار خواهد شد. به این شکل میزان دریافت به روز رسانی های هر مسیریابی در جهان خارج از حد کنترل مسیریاب خواهد شد.

به گفته محققان در صورتی که چنین حمله ای به اینترنت صورت بگیرد نمی توان آن را به صورت فنی مهار کرد و تنها با همکاری اپراتورهای شبکه و خاموش و روشن کردن مجزای تمامی سیستمهای جهان و پاکسازی آنها از BGP ها می توان این حمله را تحت کنترل درآورد.

با این همه در حال حاضر امکان بروز چنین حملاتی از جانب هکرها وجود ندارد زیرا نقشه برداری از شبکه برای یافتن "ارتباط هدف" امری به شدت فنی و پیچیده است و تنها افرادی که شبکه ای واقعا بزرگ از باتنتها را در اختیار داشته باشند، ممکن است از قدرت انجام چنین کاری برخوردار باشند.

به گفته "مارک هندلی" متخصص شبکه از دانشگاه کالج لندن، هیچکس از اینکه امکان تخریب کلی شبکه جهانی و سیستم مسیریابی جهانی (Global Routing) وجود دارد یا نه آگاهی ندارد.

به گفته وی حمله ای جدی به اینترنت می تواند منجر به اختلال جدی در اینترنت شود که تاثیری بزرگتر از تاثیر کرم "اسلمر" در سال ۲۰۰۳ از خود به جا بگذارد اما امکان اینکه کل اینترنت از کار بیافتند بسیار کم است.

بر اساس گزارش نیوساینتیست، هندلی معتقد است شبیه سازی چنین حمله ای بر روی کاغذ و در قالب نوشتاری بسیاری از مراحل آن را ساده خواهد کرد از این رو با شبیه سازی این کار به صورت حقیقی می توان قدرت چنین حمله ای را مورد بررسی دقیق قرار داد.
منبع:
http://adminstore.mihanblog.com

1269

ارائه مقاله توسط رئیس باشگاه پژوهشگران جوان واحد شهرقدس در ایتالیا

مدیریت سایتمقاله رئیس باشگاه پژوهشگران جوان واحد شهرقدس در همایش بین المللی علوم
کشاورزی و منابع طبیعی ایتالیا به صورت سخنرانی پذیرفته شد.


 
در
همایش بین المللی علوم کشاورزی و منابع طبیعی که ... !
درج کننده خبر : مدیریت سایت
منبع خبر : خبرگزاری آنا


منبع:
http://myexpert.ir

1270

برگزاری کنفرانس ابر رسانایی کاربردی در دانشگاه صنعتی شریف

مدیریت سایت دانشکده مهندسی برق اقدام به برگزاری کنفرانس یک روزه ای با عنوان ابررسانایی کاربردی کرده است.


 
این
کنفرانس که برای دومین بار در دانشگاه برگزار می شود با اهداف ارائه
جدیدترین ... !
درج کننده خبر : مدیریت سایت
منبع خبر : خبرگزاری ایسکا نیوز


منبع:
http://myexpert.ir

1271

چاپ مقاله علمي دو عضو هيأت‏علمي واحد كازرون در مجله ISI

مدیریت سایت


مقاله علمي دكتر حجت سيدجمالي و خانم دكتر آزاده
پيري‏صديق از اعضاء بسيج اساتيد واحد كازرون در زمينه نانو كامپوزيت‏ها به
تازگي در مجله ISI به چاپ رسيده است . 
در اين مقاله براي ... !
درج کننده خبر : مدیریت سایت
منبع خبر : خبرگزاری آنا


منبع:
http://myexpert.ir

6871

Test906منبع:
http://bia2webam.mihanblog.com

4997

Test906منبع:
http://bia2webam.mihanblog.com

6872

Test671منبع:
http://bia2webam.mihanblog.com

4998

Test671منبع:
http://bia2webam.mihanblog.com

6873

Test890منبع:
http://bia2webam.mihanblog.com

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات