3909

كشف راز جنبش منارجنبان

براى نخستین بار یك فیزیكدان و كارشناس زلزله ایرانى توانست دلیل ارتعاشات منار جنبان اصفهان را با انجام آزمایش هاى دینامیكى بررسى كند.

حمید شاهین پور، سرپرست كمیته پژوهشى انجمن فناورى هاى بومى ایران كه به اختلالات اخیر در نوسانات دو منار اصفهان پى برد تصمیم گرفت علت ارتعاشات بنا را با فرمول هاى دینامیكى پیدا كند.
بناى منار جنبان اصفهان كه در ۵ كیلومترى غرب اصفهان قرار دارد در قرن ۸ هجرى همزمان با دوران حكومت ایلخانیان ساخته شد. بنا شامل یك ایوان و دو مناره است.
یكى از ویژگى هاى بنا این است كه اگر یكى از مناره ها تكان داده شود، مناره دوم و تمام ساختمان نیز تكان مى خورد.
پژوهش شاهین پور با تمام فرمول هاى پیچیده و آزمایشگاهى اش تنها در پى رسیدن به این نتیجه است. «هنگامى كه دو نخ مشابه را به طول مساوى و انتهاى نخ ها را به یك نخ افقى ببندید دو آونگ كاملاً مشابه حاصل مى شود. اگر یكى از وزنه ها به نوسان در آید یكى دیگر از وزنه ها هم شروع به نوسان مى كند.
اگر یكى از نخ ها بلندتر شود در صورت نوسان یكى، وزنه دیگر دچار نوسان نمى شود. حال اگر وزن یكى با دیگرى متفاوت باشد باز هم نوسان یكى منجر به اختلال در نوسان دیگرى مى شود. بنابراین مى توان ارتعاش یك مناره به مناره هاى بعدى هم منتقل شود.»
در كشورهاى عراق و عربستان هم منار جنبان هاى زیادى وجود دارد. شاهین پور تمام منارجنبان هاى ساخته شده در دنیا را متعلق به فرهنگ ایرانى اسلامى مى داند. «جالب توجه این است كه منارجنبان هاى دنیا در یك دوره زمانى سى ساله دوره تیموریان ساخته شده اند.»
به اعتقاد شاهین پور درك واقعى تر این بنا و بناهاى تاریخى دیگر ایران به وقت بیشتر و مطالعات گسترده ترى نیاز دارد.
  منبع:
http://dj-ali.mihanblog.com

3911

متاسفانه تنها ۵ هزار نفر

نوآوری‌‏های تاثیرگذاری نظیر آی پاد توانسته توان اپل را دوباره در سطح جهانی مطرح سازد.

به گزارش بخش خبر شبكه فن آوری اطلاعات ایران، از ایلنا ، تحت تاثیر شهرت و اعتبار جهانی كه فروش بر رونق آی‌‏پاد برای اپل به ارمغان آورده است ، در سال جاری حدود یك میلیون كاربر ویندوز سیستم عامل خود را به اپل تغییر داده‌‏اند.
محققان می‌‏گویند: نوآوری‌‏های پی در پی اپل باعث شده نام این شركت دوباره سر زبان‌‏ها بیفتد و به اعتبار جهانی محصولات این شركت افزوده شود.
از دیگر عواملی كه به گفته محققان باعث تسریع روند انتقال از ویندوز به اپل خواهد شد ، اپیدمی فزاینده ویروس‌‏هایی است كه رایانه‌‏های مجهز به ویندوز را هدف قرار می‌‏دهد.
گسترش سرویس پرطرفداری نظیر ITUNES و خلاقیت‌‏های اپل در حوزه دانلود صوتی و تصویری باعث شده ، رقبای این شركت بازار دانلود را به آن واگذار كند.
در طول سال جاری میلادی ، اپل توانسته سهم خود را از بازار دانلود به طور شگفت‌‏انگیزی افزایش دهد و شمار بالایی از كاربران و مشتریان رقبا را به خود جذب كند.

 منبع:
http://dj-ali.mihanblog.com

3910

هكرها از حیله‌ی جدیدی برای تخریب كامپیوترها استفاده می‌كنند

هكرها روش جدیدی را برای حمله به كامپیوترهای كاربران به كار گرفته‌اند و از این طریق توانسته‌اند دستگاه‌های بسیاری از كاربران را مورد حمله قرار دهند.

هكرها برای ورود به كامپیوترهای كاربران، ایمیل‌های بسیاری را با عنوان‪ PHOTO APPROVAL ارسال می‌كنند. زمانی كه دریافت‌كنندگان این پیام‌ها بر روی فایل ارسالی از سوی این متخلفان، كلیك كنند، راه را برای ورود برنامه‌های مخرب هموار می‌سازند.


این برنامه‌های مخرب، از نرم افزار مخفی XCP نصب شده بر روی كامپیوترها و زمانی كه كاربران به گوش دادن موسیقی بدون حق كپی رایت می‌پردازند، استفاده می‌كنند.

شركت‌های امنیتی اعلام كرده‌اند برای جلوگیری از حملات هكرها و ورود آن‌ها به سیستم‌های كاربران، ابزارهای نوینی را در اختیار كاربران این نرم افزار قرار خواهند داد.

یك شركت امنیتی اعلام كرده است كه به تازگی ویروس‌های جدیدی را شناسایی كرده كه با استفاده از نرم افزار ضد كپی برداری غیر قانونی موسیقی سونی، می تواند به كامپیوترهای شخصی كاربران وارد شود و صدمات جبران ناپذیری را به به وجود آورد.منبع:
http://dj-ali.mihanblog.com

3912

با این همه ستاره خجالت داره!!

به گزارش استقلال بلو :

جمعه ۲۰ آبان ۱۳۸۴  ساعت ۳۰:۱۷


ورزشگاه: آزادى
ایران یك
گل : وحید هاشمیان (۱۴)


مقدونیه ۲
گل: نیكولا (۹) و آدریان (۴۲)


داور: عبدالرحمان دلاور (بحرین)


كمك ها: حیدر شكور، علیرضا كهورى (ایران)


اخطار: فریدون زندى (ایران)


تماشاگر: ۱۵ هزار نفر

ایران: ابراهیم میرزاپور (وحید طالب لو ۴۶)، رحمان رضایى، یحیى گل محمدى (محمد نصرتى ۶۸)، حسین كعبى (مهدى امیرآبادى ۸۸)، مهدى مهدوى كیا، جواد نكونام، فریدون زندى (مهدى رجب زاده ۸۱)، ستار زارع، وحید هاشمیان (آرش برهانى ۶۹)، على دایى (رضا عنایتى ۷۰)
سرمربى: برانكو ایوانكوویچ

قتى دلاور، داور بحرینى سوت پایان مسابقه را به صدا درآورد، چهارمین شكست تیم ملى ایران در پنج بازى آخر به ثبت رسید. این بار تیمى كه ایران را شكست داد اصلاً در حد ژاپن و كره جنوبى نبود. حتى آنها هماهنگى بازیكنان كوئینز پارك رنجرز انگلیس را نداشتند. این مرتبه نوبت تركیبى از بازیكنان تیم المپیك و تیم B مقدونیه بود تا از ایران یك مغلوب بسازد.


تك گل تیم ملى را باید مدیون وحید هاشمیان بود. مهاجمى كه در هجده ماه اخیر در بوندس لیگا گلى نزده بود و در مسابقات تیم ملى هفت ماه در عطش گل مى سوخت. او تنها ۵ دقیقه پس از گل غافلگیر كننده مقدونیه بازى را به تعادل كشاند. شوت دایى به پاى مدافع مقدونیه خورد تا وحید با ضربه اى كه در فوتبال ایران تنها از او بر مى آید گل بزند. این شوت جبران گلى بود كه در دقیقه ۹ مسابقه تیم مقدونیه به میرزاپور تحمیل كرد. روى یك ضربه كرنر توپ روى سر نیكولا افتاد تا او چند صدم ثانیه زودتر از میرزاپور به توپ برسد. ضربه سر تیز او به زیر تیر دروازه دروازه ایران خورد تا در زیباترین حالت گل شود.


پس از تساوى دو تیم در پایان پانزده دقیقه ابتدایى مسابقه تیم ملى با استفاده از برترى فیزیكى خود در زمین، موقعیت هایى روى دروازه مقدونیه به وجود آورد اما هیچ كدام از این فرصت ها سودى براى تیم نداشت. بى دقتى هاشمیان، ایستایى دایى و حركات كند كریمى به قدر كافى روى تیم تأثیر گذاشت. تك تك فرصت ها از بین رفت تا  مقدونیه با رد و بدل كردن ۱۵ پاس تكضرب در عرض ۱۰ ثانیه به گل برسد.


اما اوج بى نظمى ایران در وقت دوم مسابقه بود. ایران با یك گل كمتر در استادیوم آزادى به دنبال گل مساوى بود اما در حركات تیم بوى گل به مشام نمى رسید. یازده بازیكن فیكس تیم ناامیدكننده ترین نمایش خود را داشتند تا برانكو در پایان ساعت اول مسابقه سه تعویض متوالى انجام دهد. تعویض هایى كه رگه هاى سیاست در آن پر رنگ تر از مصلحت بود.

 

بیرون كشیدن یحیى گل محمدى و آوردن نصرتى اولین تعویض بود. هرچندكسى نفهمید جابه جایى یك مدافع با مدافع دیگر در آن وضعیت چه توجیهى داشت. پس از آن برهانى جاى هاشمیان آمد و عنایتى جاى دایى. تغییراتى كه شاید برانكو با آن بیشتر دنبال آرام كردن تماشاگران معترض بود تا تغییر شیوه بازى تیم! پیش از آن هم در آغاز وقت دوم میرزاپور بیرون كشیده شده بود تا طالب لو گلر تیم شود.

 با این چهار جابه جایى كه دو تعویض آن كاملاً بى هدف و دوتاى دیگر حكم زیر پا گذاشتنه شدن تمام اصول برانكو را داشت، تیم اصلاً نتوانست نمایش یك ساعت ابتدایى را هم تكرار كند. غیر از بازیكنان تیم ملى كه در نیم ساعت پایانى سردرگم ترین نمایش خود را داشتند، باید قبول كرد كه برانكو هم سردرگم ترین لحظات خود در ایران را تجربه مى كرد. دو تعویض دیگر كه اثبات مى كرد برانكو قدرت تحلیل خود را از دست داده تیم را ضعیف تر از پیش كرد. هرچند كه شاید او با این تعداد تعویض به دنبال توجیهى براى این شكست بود. اینكه بازى دادن به نیمكت نشینان و كسانى كه تماشاگران سنگ آنها را به سینه مى زدند هیچ نتیجه اى را نداشته. اینكه بیرون كشیدن دایى هم به كمك تیم نیامده و اینكه در غیاب میرزاپور، طالب لو آش دهان سوزى نبوده. با وجود این همه مى دانستند كه تمام این تغییرات وقتى انجام شده كه تیم از مقدونیه عقب بود. به هرحال سوت پایان مسابقه در هیاهوى اعتراض تماشاگران گم شد. این مرتبه نوك تیز انتقاد آنها نه دایى و میرزاپور و نصرتى كه خود برانكو بود.

 او در شرایطى كه زیر فشار شدید منتقدان قرار دارد بهترین شرایط را براى حملات تند آنها فراهم كرد. با وجود این سرمربى تیم كه در چهار سال حضورش در ایران به شناخت خوبى از مردم رسیده، فرار كرد. هم از رویارویى با تماشاگران عصبانى، هم از پاسخگویى به خبرنگاران معترض در كنفرانس مطبوعاتى

 

ایران یك- مقدونیه ۲


گل ها: نیكولا (۸) و آردیال (۴۱) برای مقدونیه و وحید هاشمیان (۱۴) برای ایران داور: رحمان دلاور (بحرین)
تماشاگر: بیش از 15 هزار نفر


مقدونیه كه اتفاقاً نفرات اصلی خود را همراه نیاورده بود، درس بزرگی به فوتبال ما داد تا برانكو و گروه فنی اش بدانند كه تیم ملی دچار چه مشكلاتی است كه به مقدونیه و آن هم مقابل تیم ب یا بهتر است بگوئیم تیم سی C این کشور می بازیم.
اولین عارضه ای كه در تیم فعلی در بازی روز گذشته به چشم می آمد و اتفاقا گل درشت بود، بی انگیزگی مفرط در بین نفرات بود.


گاه در ابتدایی ترین شكل فوتبال بازی كردیم. برای تیمی كه به جام جهانی می رود، این اشكالات سطحی كوچك بسیار نگران كننده است كه میرزاپور نداند، پاس مدافع خود را نباید با دست بگیرد و یا در زدن ضربه های با پا به اندازه ای ساده لوحانه بزند كه تماشاگران احساس ترس كنند.

. این شكست اگر هیچ خاصیتی برای فوتبال ما نداشته باشد، این حس را داشت كه پوسته غرور و خودنگری برانكو را تركاند تا او واقع بینانه تر به تیم ملی و فوتبال ما نگاه كند.
مقدونیه هیچ یك از بازیكنان اصلی خود را كه در دیدارهای مقدماتی جام جهانی در گروه اول اروپا شركت داده بود به تهران نیاورده بود.


دو دروازه بان اصلی یعنی یان نیكولوسكی كه در مقابل هلند درون دروازه مقدونیه بازی كرد و پیتر میلوسفكی دیگر دروازه بان ثابت مقدونیه در بازی دیروز غایب بودند.

 

 از مدافعان ثابت مقدونیه نیكولا نوسكی، میلی كرستف، گوگر سداوسكی، ایگور متیرسكی و الكساندر تیرسكی هیچ یك در این تیم بازی نكردند.

 وانكورایانوف الكساندر بایفسكی، آرتیم ساكری، واسكو بوزینوفسكی نیز نبودند.
بهترین مهاجمان مقدونیه الكساندر واسوسكی، ولاتكو گروز دانوسكی، گوران پاندف، آكو استویكوف هم نبودند.

 

برانكو باید بداند كه در مقابل تیم دوم ملی مقدونیه نتیجه خوبی به دست نیاورده است. مقدونیه بعد از هلند، چك، رومانی و فنلاند در گروه خود در رده پنجم قرار گرفته است. این نشانه خوبی برای فوتبال ما نیست كه به تیم دوم كشوری می بازیم كه در گروه خود پنجم شده است. هلند و چك با ما چه خواهند كرد؟


آقای برانكو، تیم ملی در بازی روز گذشته برنامه و تاكتیك مشخصی كه به چشم بیاید نداشت، تنها مهره های سرشناس براساس تعریفی كه در پست های مختلف شده است چیده شده بودند.
واقعا سیستم بازی ما در مقابل مقدونیه چه بود؟ با چه شیوه ای بازی می كردیم؟ از كدام سمت و با چه نقشه ای می خواستیم به گل برسیم؟ خلاقیت تیمی كجا رفته بود و توانمندی تاكتیكی ها چه بود؟ تكرار شیوه های تكراری تا كی؟
آقای برانكو طراوت تیمی هم در این بازی گم شده بود، چرا؟ یك نوع بی تفاوتی در تیم حاكم شده بود كه چندان برای فوتبال ما خوشایند نیست و اگر تسری پیدا كند، مشكلات عدیده ای به  وجود خواهد آورد.


دو گل از مقدونیه درجه دو خوردیم كه قابل تحلیل است. هنوز چون تیم های تازه فوتبال یاد گرفته نمی دانیم چگونه باید به دفاع برویم و چگونه زمانی كه صاحب توپ شدیم باید بازی را آغاز كنیم. اشتباهات خطی فراوان داشتیم، همسان سازی بازی در بین سه خط وجود نداشت و برای یكبار هم شده نتوانستیم با حركت تیمی به دروازه مقدونیه نزدیك شویم. تفسیر این بازی نتایج خوبی برای شما و تیم ملی ما نخواهد داشت. به انتظار بازی دوم در مقابل توگو می نشینیم.


پاراگوئه در فینال رقابت های فوتبال چهارجانبه تهران
تیم  ملی  فوتبال  پاراگوئه  روزگذشته  با برتری  مقابل  توگو به  دیدارپایانی  رقابت های  فوتبال  چهارجانبه  تهران  صعود كرد.
دراین  بازی  كه  با قضاوت  محسن  تركی  و در ورزشگاه  آزادی  تهران  برگزارشد تیم  پاراگوئه  با نتیجه  پرگل  ۴ بر ۲ حریف  خود را شكست  داد.
گل های  این  دیدار را لوپز در دقایق  ۱۳ و ،۵۱ كارلوس  بونت  ۵۷ و دوسانتوز ۶۷ برای  پاراگوئه  و توره  ۳۳ از روی  نقطه  پنالتی  و كوبرت ۳۶ برای  توگو به  ثمر رساندند

 

لازم به ذکر است که تنها تیم ملی ایران در بین این چهار تیم از ترکیب اصلی خودش استفاده کرد و اتفاقأ مقابل تیم ذخیره های مقدونیه نیز شکست خورد

 

وحید هاشمیان روى نیمكت ننشست
 

 باز هم دایى روزى ناموفق را پشت سر مى گذارد، بى اثر، كند و ساكن اما در نقطه مقابل او وحید پر تحرك و با نشاط بازى مى كند. او بعد از مدت ها یك گل هم براى تیم ملى زده است. عقربه ساعت دقیقه ۷۰ بازى را نشان مى دهد.تیم ملى از حریف عقب افتاده و توان گل زدن را هم ندارد. برانكو قصد سه تعویض همزمان را دارد. اگر همه چیز براساس منطق باشد باید دایى از بازى بیرون بیاید تا عنایتى زوج هاشمیان در خط حمله شود اما برانكو هم دایى ضعیف را بیرون مى كشد هم هاشمیان موفق را.
این تصمیم برانكو تنها یك معنى دارد، او وحید را بیرون مى كشد تا دایى هم از تعویضش كه اتفاقى نادر در فوتبالمان است خیلى ناراحت نشود. تعویضى كه خط حمله ما را كاملاً به هم مى ریزد. نكته جالب اینكه اول هم هاشمیان تعویض مى شود تا خداى ناكرده به كسى برنخورد.شاید به همین دلیل بود كه او لحظاتى بعد از تعویض اش روى نیمكت نشست اما دقایقى بعد به رختكن رفت. او حق داشت كه ناراحت باشد. با این وضعیت مى توان به برانكو و تیمش امیدوار بود؟

 

پاراگوئه با چهار گل به فینال رسید

 

در بازى افتتاحیه بازیهاى چهارجانبه تهران، پاراگوئه توانست با شكست توگو به فینال برسد.
پاراگوئه كه پس از گل اول، دو گل از توگو خورد تا نیمه اول را با شكست به رختكن برود، در شروع نیمه دوم جریان بازى را در دست گرفت و موفق شد سه گل به توگو بزند و با پیروزى چهار بر دو به دیدار فینال صعود كند.
خستگى را در نیمه دوم به راحتى مى شد در ساق هاى یاران توگویى دید. آنها تنها ۱۴ ساعت پیش از شروع بازى و پس از یك پرواز طولانى به تهران رسیده بودند.حالا توگو دو روز براى استراحت وقت دارد تا ظهر یكشنبه در بازى رده بندى به مصاف ایران برود. ایرانى كه با تمام ستارگانش در ورزشگاه آزادى به مقدونیه باخت

 

اعتراض هواداران به عملکرد بسیار ضعیف برانکو در تیم ملی ایران

 

به دنبال شكست تیم ملی فوتبال كشورمان مقابل مقدونیه در تهران تماشاگران حاضر در ورزشگاه آزادی تهران نسبت به عملكرد برانكو ایوانكوویچ سرمربی تیم ملی فوتبال اعتراض كردند

تیم ملی فوتبال روز گذشته در ورزشگاه آزادی و در یك دیدار دوستانه 2بر یك مقابل مقدونیه تن به شكست داد و این در حالی بود كه تیم كشورمان علیرغم در اختیار داشتن كلیه ستارگانش هرگز در حد انتظار ظاهر نشد تا یك شكست تامل برانگیز دیگری در كارنامه فوتبال ایران ثبت شود.

این شكست در شرایطی رخ داد كه طی روزهای اخیر انتقادات بسیاری از برانكو در محافل ورزشی صورت می گیرد و به نظر می رسد این انقادات در روزهای آتی دوچندان شود چراكه پس از پایان دیدار دیروز تماشاگران حاضر در ورزشگاه آزادی از عملكرد برانكو انتقاد كردند و شعارهایی را بر علیه او سر دادند.
اما نكته جالب توجه اینكه پس از پایان این دیدار نشست خبری مربیان دو تیم لغو شد و حتی به بازیكنان تیم ملی ایران اعلام شد كه حق مصاحبه ندارند تا به جای پاسخگو بودن عاملان این شكست فرار را بر قرار ترجیح دهند این در حالی است كه خبرنگاران به عنوان نمایندگان افكار عمومی همواره سعی در انعكاس صحیح اخبار حوزه های گوناگون و به ویژه فوتبال دارند.
لغو مصاحبه مطبوعاتی اگر بی احترامی به خبرنگاران و افكار عمومی نیست چه معنای دیگری دارد، امیدواریم این اقدام توجیه قابل قبولی داشته باشد

 

از نکات قابل توجه دیروز عملکرد تماشاگران فوتبال بود که پس از حضور محمد نصرتی شعار دادند : نصرتی گل سوم را بزن !!! هرچند که تماشاگران پس از تعویض دایی با عنایتی ، از این تعویض و بیرون رفتن دایی بسیار خوشحال بودند . در پایان نیز تماشاگران علیه برانکو و مسئولان فدراسیون به خصوص رئیس بسیار ضعیف فدراسیون فوتبال ( محمد دادکان ) شعار دادند

 

شکست تیم ملی ایران با تمام ستارگانش در تهران برابر تیم بسیار ضعیف مقدونیه ( که حتی این تیم نیز با تیم ذخیره ها و زیر 23 ساله های خود به ایران آمده بود ) جای تأسف دارد .

 

لازم به ذکر است که تیم اصلی مقدونیه امروز برابر تیم لیختن اشتاین در اروپا بازی خواهد کرد

 منبع:
http://dj-ali.mihanblog.com

3913

مدرسه هکرها !!!!!!!!!


اشاره :
در حال حاضر سیاست كشورهای جهان بر این است كه نفوذ و نفوذگری را ممنوع كنند و هر آن چه را كه بوی هك از آن به مشام می‌رسد محكوم نمایند. اما میوه ممنوعه وسوسه‌كننده است و اقداماتی كه در جهت بستن دست هكرها صورت می‌گیرد، غالباً برای خود هكرها مثل مبارزه‌جویی و حریف‌طلبی است. اما در بارسلونِ اسپانیا با پدیده هك نوع دیگری برخورد می‌شود. در این شهر برای مبارزه با نفوذگری پروژه جدیدی طرح شده است.
● ‌مدرسه هكرها
همان دپارتمانی در دانشگاه <لاساله> كه برخی از بهترین طراحان بارسلون را فارغ‌التحصیل می‌كند، متولی تشكیل <دبیرستان هك> نیز شده است. هدف از این طرح، برخلاف آن چه كه در ابتدای امر به ذهن می‌رسد، راه‌اندازی یك <كارگاه شیطانی> نبوده، بلكه هدف آگاه‌سازی و آشنا كردن جوانان با یك تابو مدرن امروزی، یعنی پدیده هك است. به گفته پِت هرتزوگ، مدیر اجرایی دبیرستان: <هك چیزی است كه در دنیای واقعی وجود دارد و نمی‌توان آن را كتمان كرد. اما هیچ كس نیامده بگوید این هك واقعاً چگونه است. همه می‌گویند صندوق‌پستی شما ممكن است با كرم آلوده شود، یك نفر ممكن است تروجانی را به كامپیوتر شما وارد كند یا می‌آیند و اطلاعات شما را می‌دزدند. ولی هیچ كس تا به حال یاد نداده كه این كارها را چگونه انجام می‌دهند. همه صرفاً می‌گویند این كار غیرقانونی است و هر كس از این كارها بكند آدم بدی است>.


این برنامه از طرف ISECOM، مؤسسه امنیت و متدولوژی‌های باز (نشانی http://www.isecom.org) تنظیم شده است، یك مؤسسه غیرانتفاعی كه سعی دارد جوانان را با ناهنجارهای اینترنتی و بدآموزی‌هایی كه از طرف نااهلان ترویج می‌شود آشنا كند. دانش‌آموزان به نوعی یك دوره دفاع شخصی دیجیتالی می‌بینند و یاد می‌گیرند با كلاهبرداری‌های اینترنتی چگونه برخورد كنند، دزدان را چگونه تشخیص دهند و در مقابل حملاتی كه به سیستم‌شان می‌شود چگونه به دفاع بپردازند. پت هرتزوگ ادامه می‌دهد: <ما به بچه‌ها نشان می‌دهیم كه این كارهای غیرقانونی چگونه انجام می‌شود و چه اتفاقی در سیستم می‌افتد. با این كار، آن‌ها یك درك فنی از موضوع به دست می‌آورند و می‌فهمند كه چگونه با حملات مقابله كنند>.

یكی از معلمین این مدرسه می‌گوید: <دانش‌آموز باید یاد بگیرد كه وقتی نامه‌ای دریافت می‌كند چگونه تشخیص بدهد كه این نامه واقعاً از طرف چه كسی فرستاده شده، آیا محتوای آن راست است یا دروغ. آن‌ها باید به همه چیز شك داشته باشند و هر چه می‌بینند زود باور نكنند>.
بدیهی است كه برای یاد دادن این مسائل، به سیستم‌های واقعی نفوذ نمی‌كنند، بلكه مسؤولین ISECOM برای آموزش و آزمایش دانش‌آموزان، چهار سرور آزمایشی تهیه كرده‌اند كه دانش‌آموزان كارهای خود را روی آن‌ها انجام دهند: <اگر بچه‌ها دوست داشته باشند هك كردن را تجربه كنند، ما محیط كنترل‌شده‌ای را در اختیارشان قرار می‌دهیم تا هر كار دلشان می‌خواهد انجام دهند. منتها از آن‌ها می‌خواهیم كه به معلمشان بگویند چه كرده‌اند و از چه راهی وارد شده‌اند. ما می‌خواهیم نفوذگری سالم را به آن‌ها یاد بدهیم و از آن‌ها هكرهای بااخلاقی بسازیم كه توانایی‌های خود را می‌دانند و حدود خود را هم می‌دانند>.
مسؤولین مدرسه معتقدند كه برای این هكرهای با اخلاق شغل در بازار بیرون فراوان پیدا می‌شود، چرا كه یكی از پررونق‌ترین مشاغل در صنعت كامپیوتر همین مشاغل حوزه امنیت است.


‌● متجاوزین فضای سایبر

در علم حقوق معروف است كه می‌گویند: اگر 90 درصد چیزی را تصاحب كنی، قانوناً مالك آن هستی. اما به نظر می‌رسد در فضای سایبر از این حرف‌ها خبری نیست. وقتی بنیامین كوهن دامنه itunes.co.uk را خرید، فكر می‌كرد تا هر وقت بخواهد می‌تواند صاحبش باشد. اما بعدها اپل آمد و سایتی را برای دانلود موسیقی راه انداخت به نام iTunes.com. و از اینجا بود كه موضوع جالب شد.
نام، یكی از ارزشمندترین دارایی‌های هر شركت یا شخص است، و از زمانی كه سرمایه‌گذاران برای نشانی سایت‌های اینترنتی خود شروع به خرید اسامی مشهور كردند، شكایت‌های بسیاری از سوی اشخاص حقیقی و حقوقی مطرح شد. بسیاری از اشخاص یا سازمان‌ها قانوناً موفق شدند كنترل سایت‌های هم‌نامِ خودشان را به دست بگیرند، و <متجاوزین فضای سایبر> را عقب بنشانند. اما اگر كسی اسمی را بخرد كه بعدها مشهور می‌شود، چه؟ بنیامین كوهن یك جوان 22 ساله است كه در ساختمانی در شرق لندن زندگی می‌كند. این جوان در اینترنت ناشناس نیست، چرا كه در سن 17 سالگی با راه‌اندازی چندین وب‌سایت مشهور از همین اتاق كوچك خودش، به یك میلیونر <دات‌كام> تبدیل شد. و انتظار داشت از iTunes.co.uk هم سود كلانی ببرد.

<شركت من در دوره‌ای كه به غرش دات‌كام معروف شد نزدیك به 200 نام دامنه را ثبت كرد، و ما یك سرویس دانلود موسیقی راه انداختیم كه موتور جستجو هم داشت. Itunes.co.uk داشت به عضو مهمی در مجموعه وب‌سایت‌های دانلود موسیقی تبدیل می‌شد. آن زمان اصلاً ITunes اپل وجود نداشت>. این اظهارات بن كوهن بود.
یك سال بعد، شركت بزرگ كامپیوتری اپل iPod، را خلق كرد، و دو سال بعد از آن، در سال 2003، یك وب‌سایت برای دانلود موسیقی به نام iTunes را افتتاح كرد. اپل خیلی زود توانست از طریق این سایت هزاران آهنگ را در هر روز به فروش برساند. اپل تصمیم گرفت با كوهن تماس بگیرد و پیشنهاد خوبی به او بدهد. خود بنیامین می‌گوید: <آن‌ها گفتند حاضرند پنج‌هزار دلار بابت این نام به من بدهند، اما من قبول نكردم. گفتند خودت چقدر در نظر داری؟ من گفتم حداقل پنجاه‌هزار تا، چون به نظر ما این اسم بیشتر از این‌ها می‌ارزد>.

اپل عقب ننشست و شكایتی را تنظیم كرد. در حال حاضر، چهار میلیون نام دامنه با پسوند UK وجود دارد، كه تمام آن‌ها از طریق یك شركت خصوصی به نام Nominet ثبت می‌شوند. همه می‌توانند با پرداخت 5 دلار از این دامنه‌ها برای خود ثبت كنند و هر كس زودتر بیاید، دامنه به اسم او ثبت می‌شود. این شركت یك نقش مهم دیگر هم دارد و آن این است كه اگر اختلافی بر سر نام دامنه‌ها در بگیرد، شركت به حل و فصل آن می‌پردازد. خیلی از این اختلافات با میانجیگری Nominet و به طور رایگان رفع می‌شوند، اما بعضی از آن‌ها كه جدی‌تر هستند (مثل همین مورد اپل) به یك كارشناس مستقل امور حقوقی سپرده می‌شود تا مورد رسیدگی دقیق‌تر قرار بگیرد. امیلی تایلور، مدیر بخش حقوقی این شركت می‌گوید: <اكثر اختلافات خیلی زود با پادرمیانی ما حل می‌شوند و به ندرت كار به شكایت حقوقی می‌كشد>.

اپل حتی به دنبال این نبوده كه از طریق آدرس انگلیسی iTunes به فروش بیشتری برسد، چرا كه كوهن پس از مدت كوتاهی، سرویس دانلود موسیقی را از سایت خود حذف كرده بوده است. این سایت سال‌ها كار نمی‌كرد، یا گاهی هم كه كار می‌كرد، بازدیدكننده را به سایت دیگری می‌برد كه كوهن برای فروش یك سری خرت و پرت بر‌پا كرده بود. اما اپل زمانی واقعاً نگران شد كه كوهن بازدیدكنندگان سایت خود را به Napster هدایت كرد، یعنی رقیب اپل. اما وقتی اپل از كوهن خواست كه لینك سایتش را از Napster قطع كند، كوهن پذیرفت و این كار را كرد.
بعد كوهن به سراغ Napster رفت و پیشنهاد فروش سایتش را به آن‌ها داد: <ما به این علت این پیشنهاد را به Napster دادیم كه فكر می‌كردیم یك شركت فعال در زمینه موسیقی به موتور جستجوی سایت ما علاقه‌مند باشد. درست است كه ما از فروش این سایت به رقیب اپل سود می‌بردیم, ولی این كار كه غیرقانونی نیست>.
اما Nominet نظر دیگری دارد: <نام دامنه كه مثل ملك و اتومبیل نیست كه از یك دست بخری و از دست دیگر بفروشی. دامنه را می‌گیری تا از آن استفاده كنی. ثبت هر دامنه‌ای یك سری الزامات را به دنبال دارد كه باید رعایت شوند>.

ماه گذشته، كارشناس مستقل حقوقی Nominet تشخیص داد كه iTunes.co.uk باید به اپل سپرده شود. اما بن كوهن، اولین نوجوان میلیونر دات‌كام، نه تنها قصد دارد شكایتی را از اپل به دادگاه عالی ببرد، بلكه می‌خواهد از Nominet سؤال كند كه به چه حقی چنین كاری كرده است. Nominet معتقد است كه تصمیمش قانونی و منصفانه است و هفته گذشته كنترل این نام را به اپل داد. در حال حاضر، اپل از این آدرس برای عرضه و نمایش iPod و iTunes بهره می‌گیرد.

 منبع:
http://dj-ali.mihanblog.com

3915

بیلیارد حرام اعلام شد !!

دفتر فرماندهی منطقه مقاومت بسیج تهران بزرگ ، بازی بیلیارد را برای پایوران و بسیجیان، حرام و حتی تماشای آن را غیرمجاز اعلام كرد.

بگزارش خبرنگارالبرزمتن كامل ابلاغیه دفتر فرماندهی منطقه مقاومت بسیج تهران بزرگ به نقل از سایت رویداد به این شرح است:

"با صلوات بر محمد(ص) و آل محمد(ص) و عرض احترام و با آرزوی قبولی طاعات و عبادات، با استناد به نامه شماره4325/14/8/ن/م تاریخ 13/8/84 معاونت نظارت و تایید صلاحیت نمایندگی ولی فقیه در نمسا در پاسخ به استعلامات صورت گرفته در خصوص "حكم شرعی بازی بیلیارد توسط پایوران رسمی و بسیجی" به اطلاع می‌رساند حكم این مساله از دفتر محترم تایید شرعی ظوابط و برنامه‌ها استعلام گردید و دفتر مزبور طی نامه شماره 70-23/ن/ط تاریخ 14/4/82 اعلام نموده است: "بازی بیلیارد را حرام و حتی تماشای آن را از مصادیق معاونت بر اثم و تشویق بر گناه دانسته است." لذا با توجه به حكم مزبور پایوران و بسیجیان مجاز به این بازی و حتی تماشای آن نمی‌باشند."

این نامه در تاریخ 7/8/1384 ابلاغ شده استمنبع:
http://dj-ali.mihanblog.com

3914

یه عالمه قالبمنبع:
http://dj-ali.mihanblog.com

3916

بررسی انواع MP3 پلیرهای رایج بازار


ورود انواع وسایل دیجیتالی مختلف به زندگی افراد ، شیوه زندگی آنها را به طور كامل تغییر داده است . همین مقوله موسیقی را در نظر بگیرید ، در گذشته صفحه های بزرگی روی دستگاه های به نام گرامافون می چرخیدند و موجب سرگرمی مادربزرگ ها و پدربزرگ ها یمان می شدند . مدتی گذشت مادر و پدرهایمان خود را جزو نسل نوارهای كاست دانستند و امروز ناممان را گذاشتند نسل سی دی ها وMP3 پلیرها ! در این مدت صنعت موسیقی و وسایل انتشار دهنده آن دچار تحولات شگرفی شدند به طوری كه افراد مختلف اكنون از هر نسلی كه باشند با هر كدام یك خاطره ای از یك نوع وسیله موسیقیایی دارند . اما اگر شما هر سن و سالی كه می خواهید داشته باشید تصمیم دارید به عنوان یك نسل امروزی به موسیقی گوش بدهید بهتر است با انواع MP3 پلیرها آشنا شوید .
البته وقتی می گوییم (انواع) اصلا منظور مدل های متفاوت نیست بلكه مقصودمان انواع MP3 پلیرها از لحاظ ساختاری و سخت افزاری است و گرنه با همین اطلاعات هم می توانید با این وسایل بیشتر آشنا شوید و هم بدانید كه بهترین گزینه برای شما چه نوع MP3 پلیری است .
اما در ابتدا بد نیست بدانید این وسایل پرطرفدار چقدر عمر دارند : در واقع داستان MP3 ها ازاوایل دهه 90 شروع شد.
این وسایل ازهمان ابتدا قرار بود امكان انتقال اطلاعات صوتی و حتی نوشتاری از طریق اینترنت و كامپیوتر را در زمانی مناسب و قابل قبول انجام دهد.
یك فایل MP3 پلیر معمولی كه حدود 4مگا بیت ظرفیت داشت می توانست اطلاعات و موسیقی موردنظر را در كمتر از 15 دقیقه دانلود كند البته اگر كاربر می توانست به اینترنت پرسرعت متصل شود كه البته چند سال بعد این امكان صورت گرفت انتقال این اطلاعات تقریبا به چند ثانیه محدود شد .
اصالت آلمانی
MP3 پلیرها دراواخر دهه 1980 توسط موسسه فانهوفردرآلمان طراحی و تولید شدند . هدف اولیه اش كمك به مزیسین ها و در واقع جمع آوری مخاطب برای آنها بود، به این صورت كه آنها می توانستند و موسیقی خود را روی اینترنت انتشار دهند و سپس افراد آنها را روی MP3 پلیرها دانلود و سپس به آنها گوش دهند در واقع این روند حتی گسترش یافت كه سایت های موسیقی آرام آرام شروع به گرفتن وجوه خاص برای موسیقی های خود گذاشتند .

 منبع:
http://dj-ali.mihanblog.com

3917

عذرخواهى‌ استقلالى‌ها از پروین‌

در جریان‌ دیدار استقلال- پرسپولیس‌ عده‌اى‌ از هواداران‌ آبى‌ علیه‌ على‌ پروین‌ موضع‌ گرفته‌ و ضد او شعار دادند به‌ طورى‌ که‌ مسئولان‌ کانون‌ هواداران‌ استقلال‌ وارد عمل‌ شده‌ و مانع‌ تداوم‌ این‌ حرکت‌ شدند. در همین‌ رابطه‌ یکى‌ از مسئولان‌ باشگاه‌ استقلال‌ به‌ خبرنگار ما گفت: پیش‌ از برگزارى‌ مسابقه‌ چند جلسه‌ با سر دسته‌هاى‌ هواداران‌ برگزار کردیم‌ و طى‌ آن‌ تذکر دادیم‌ که‌ به‌ هیچ‌ عنوان‌ علیه‌ پرسپولیسى‌ها به‌ ویژه‌ على‌ پروین‌ موضع‌گیرى‌ نشود زیرا او از اسطوره‌هاى‌ فوتبال‌ ایران‌ محسوب‌ مى‌شود و باید تحت‌ هر شرایطى‌ با دیده‌ احترام‌ به‌ وى‌ نگریسته‌ شود.
وى‌ ادامه‌ داد: از تماشاگران‌ خود فیلمبردارى‌ کرده‌ایم‌ و شواهدى‌ به‌ دست‌ آورده‌ایم‌ که‌ نشان‌ مى‌دهد عده‌اى‌ خاص‌ هواداران‌ ما را تحریک‌ کرده‌ و آنها را اغفال‌ نموده‌اند تا علیه‌ على‌ آقا شعار بدهند اما با این‌ تفاسیر باز هم‌ وظیفه‌ خود مى‌دانیم‌ تا از آقاى‌ پروین‌ به‌ واسطه‌ اتفاقاتى‌ که‌ روز شنبه‌ رخ‌ داد معذرت‌ خواهى‌ کنیم.


منبع:
http://dj-ali.mihanblog.com

3918

آلبوم جدی افشین

سلام دوستان خوبین البوم جدی افشین هم اومد که من لینکشو براتون می ذارم دانلود کنید و حالشو ببربید.

 

192K

Name  ( TehranKids.Com )

1

Asali

2

Ashkamo Pak Kon

3

Az Injaa Boro

4

Bad Joori Asheghet Shodam

5

Bikhiyal

6

Dige Azat Badam Miyad

7

Fekresho Kon

8

Maach

9

Man

10

Sheytoonak

 

 منبع:
http://dj-ali.mihanblog.com

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic