8421

بایدها و نبایدهایی برای داشتن پوستی زیبا و شاداب!

بایدها و نبایدهایی برای داشتن پوستی زیبا و شاداب!


امروزه هر کسی تلاش می‌کند تا از چین و چروک پوست خود جلوگیری کند. اگرچه عواملی هستند که قابل کنترل نیستند اما عواملی وجود دارند که می‌توانید با انجام آنها از چروک شدن پوست خود جلوگیری کنید. در اینجا به برخی از عوامل موثر در چروک شدن پوست و در نتیجه کم کردن اثر آنها اشاره می‌کنیم.


به گزارش پرشین وی ، با افزایش سن پوست در نقاط مختلف بدن نیز پیر می‌شود اما نقاطی از بدن که بیشتر در معرض تابش نور خورشید قرار دارند مانند صورت و دست بیشتر چروک و پیر می‌شوند.


تابش خورشید می‌تواند باعث خشکی و زبر شدن پوست و یا ایجاد چین و چروک شود. چین و چروک می‌تواند عمیق و یا سطحی باشد که به راحتی با استفاده از کرم ضد چروک می‌توان اثر انها را از بین برد.

با این حال عوامل دیگری برای ایجاد چین و چروک وجود دارند که از کنترل ما خارج هستند، مثل عوامل وراثتی که برخی افراد در شرایط یکسان بیشتر از دیگران پوستشان دارای چین و چروک می‌شود.

افرادی که ساعات طولانی در معرض تابش نور خورشید قرار دارند بیشتر مستعد پیری پوست خواهند بود. متأسفانه چیزی به نام حمام آفتاب یا برنزه کردن به شیوه سالم و ایمن وجود ندارد در نتیجه افرادی که پوست بدن خود را بیشتر در معرض تابش خورشید قرار می‌دهند بیشتر در معرض پیری و چروک شدن پوست قرار می‌گیرند.

همچنین استعمال سیگار نیز از عوامل آسیب رسیدن به پوست و ایجاد چین و چروک در پوست است.


تهیه و ترجمه: گروه سبک زندگی پرشین وی / زینب اسحاقیان


www.persianv.com/beauty


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic