8170

گلدن گلوب شصت و نهم به جدایی نادر از سیمین رسید+تصاویرسرانجام انتظارها به پایان رسید و فیلمی که در ماه‌های گذشته، جوایز متعدد بین‌المللی را از آن خود کره بود، لحظاتی پیش، در هتل «بورلی هیلتن» در بورلی هیلز كالیفرنیا، برنده جایزه بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان گلدن گلوب شد.
به گزارش «تابناک»، اصغر فرهادی وقتی به همراه پیمان معادی به روی سن رفت و جایزه خود را دریافت کرد، سخنرانی خود را چنین آغاز کرد: پیش از آمدن به اینجا، همواره گمان می‌کردم که از چه کسانی سخن بگویم و تشکر کنم؛ از پدرم، مادرم، همسرم، دخترم، دوستانم؟ولی اکنون که فکر می‌کنم، هیچ چیزی را بهتر از این نمی‌بینم که از مردم سرزمینم ایران تشکر کنم. مردم ایران، مردم صلح‌طلبی هستند. مردم ایران دوست‌داشتنی‌ترین مردم دنیا هستند.
فیلم فرهادی که از زمان شرکت در جشنواره برلین تا کنون، برنده 52 جایزه بین‌المللی شده بود که 37 مورد از این جوایز به عنوان بهترین فیلم بوده است. این فیلم همچنین در جشنواره فیلم برلین، برنده سه جایزه شده بود که در تاریخ این رقابت‌ها بی‌سابقه بود.فیلم فرهادی در این بخش از مسابقات با فیلم‌های «گل‌های جنگ»، ساخته ژانگ ییمو محصول مشترك چین و هنگ‌كنگ، «در سرزمین خون و عسل» به كارگردانی آنجلینا جولی محصول آمریكا كه در آن به زبان بوسنیایی، «پسربچه با دوچرخه» ساخته برادران داردن كه محصول بلژیك و «پوستی كه در آن زندگی می‌كنم» به كارگردانی پدرو آلمودوار از كشور اسپانیا رقابت می‌کرد و توانست جایزه بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان را از خود کند.
جوایز گلدن گلوب را انجمن مطبوعات خارجی هالیوود می‌دهد. گلدن گلوب پس از اسکار مهمترین جایزه سینمایی در آمریکاست..

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic