7870

ورود کالا از امارات غیرممکن شد+ تکمیلی

سرویس اقتصادی ـ از صبح امروز نام کشور امارات متحده عربی، از سیستم ثبت سفارش کالا در سازمان توسعه تجارت حذف شده است.

به گزارش «تابناک»، این مسأله از امروز صبح، سبب بروز مشکلاتی برای بازرگانان شده که با پاسخ متقنی روبه‌رو نمی‌شود.

در این باره، خبرگزاری مهر نوشته است: مهدی غضنفری وزیر صنعت، معدن و تجارت شب گذشته در دستورالعملی، توقف هر گونه مراوده تجاری با کشور امارات متحده عربی را تا اطلاع ثانوی ابلاغ کرده است.

اما اظهار بی‌اطلاعی مسئولان وزارتخانه صنعت معدن و تجارت و همچنین حضور صافدل، ریاست سازمان توسعه تجارت به عنوان متولی اصلی این مسأله در موریتانی، مانع از به دست آوردن‌ آگاهی‌های دقیق در این موضوع می‌شود.

گفتنی است در این راستا خبرنگار تابناک گفتگوهایی باچند منبع آگاه در وزارت صنعت و اتاق بازرگانی داشته که همه از صحت موضوع حکایت کرده اما از دلیل آن اظهار بی اطلاعی می کنند.

برخی تحلیلگران بر این باورند، این تصمیم در پی مواضع ضد ایرانی کشور امارات متحده عربی گرفته شده است.

تکمیلی وزارت خارجه: روابط تجاری متوقف نشده

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به برخی اخبار منتشره مبنی بر توقف روابط تجاری بین ایران و امارات اظهار داشت که' چنین مطلبی صحت ندارد'. سخنگوی وزارت خارجه توقف روابط تجاری با امارات را تکذیب کرد.

به گزارش سه شنبه شب ایرنا به نقل از اداره کل اطلاعات و مطبوعات وزارت امور خارجه ،' رامین مهمانپرست' افزود : بسته شدن سایت ثبت سفارش وزارت صنعت ، معدن و تجارت دلائل فنی داشته و وزیر مربوطه نیز مصاحبه ای در این خصوص نداشته است.

معاون اول رییس جمهور: رابطه تجاری ایران با امارات متوقف نشده است ایران تذکر داده بود

معاون اول رئیس جمهور در پاسخ به این سؤال که آیا روابط تجاری ایران با امارات از امروز متوقف شده است، یا خیر، گفت: خیر، به این سادگی نیست که روابط دو کشور همسایه یکباره قطع شود. به مسئولان این کشور تذکر دادیم که زیر بار فشار آمریکا نروند زیرا به صلاحشان نیست.

محمدرضا رحیمی در گفت‌وگو با فارس درباره برخی خبرها مبنی بر قطع کامل مراودات تجاری ایران با امارات از طرف مقامات ایرانی از امروز اظهار داشت: امارات تحت تاثیر فشار آمریکا کاری کرده که به ضرر ما نیست بلکه به ضرر خودش است.

وی افزود: امارات در واقع در کنار ایران، امارات شد.

معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه امارات متحده عربی تحت فشار آمریکا اقداماتی را علیه ایران انجام داده که به صلاحش نیست گفت: از مسئولان اماراتی به‌ویژه حاکم دوبی می‌خواهیم زیر بار فشار آمریکا نرود.

رحیمی تاکید کرد: کشور ما تا به حال نشان داده که قادر است امور داخلی خود را جمع‌و‌جور کند و قادریم شدیدترین تحریم‌ها را دور بزنیم همان‌طور که تا به حال این کار را انجام دادیم.

معاون اول رئیس جمهور به سابقه تحریم ایران در سال‌های گذشته اشاره و تصریح کرد: دفعه اولمان نیست که تحریم شدیم؛ ما بعد از انقلاب یکسره به‌ویژه از سوی آمریکا تحریم شده‌ایم.

رحیمی تأکید کرد: البته این تحریم‌ها را هم عقب خواهیم گذاشت؛ ولی امارات اگر وارد این بازی نشود، بهتر است.

منبع:
http://www.softestan.com

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات