چگونه یک پیراهن را اتو کنیم؟
درجه حرارت اتو را با توجه به جنس پیراهن كه نخی ، كتانی یا تركیبات پلیمری باشد تنظیم نمایید

1 . یقه را اتو نمایید 
یقه را از پشت اتو نمایید و از وسط یقه به سمت كناره ها اتو نمایید تا یقه چروك نخورد . پیراهن را برگردانید و به همین ترتیب روی یقه را هم اتو نمایید .

نكته :  درجه حرارت اتو را با توجه به جنس پیراهن كه نخی ، كتانی یا تركیبات پلیمری باشد تنظیم نمایید . در صورتی كه نسبت به جنس پارچه لباس اطمینان ندارید، برای اتوكشی از پایین ترین درجه استفاده نمایید . 
   2 . سرشانه ها را اتو نمایید 
یكی از سرشانه ها را بر روی انتهای باریك میز اتو قرار دهید و از قسمت چسبیده به یقه به سمت وسط پشت پیراهن رفته  و اتو نمایید . به همین ترتیب سرشانه دیگر را هم اتو نمایید.
3 . آستین ها  و مچ  و سردست پیراهن را اتو نمایید . 
یك آستین را صاف بر روی میز اتو قرار دهید بطوری كه دكمه ها یا سوراخهای دكمه سردست به رو باشند . ابتدا داخل سردست را اتو نمایید سپس آستین را برگردان نموده تا سطح بیرونی قسمت سردست را اتو نمایید . حالا قسمت آستین را از رو اتو نمایید . برای آستین دیگر هم به همین ترتیب عمل نمایید . 
4 . قسمت پشت و جلوی پیراهن را اتو نمایید . 
هر دو قسمت جلویی پیراهن را اتو نمایید  و سپس پیراهن را برگردانده  و قسمت پشت را اتو نمایید . برای چروكهای سخت از اسپری آب استفاده نمایید . 
5 . بین دكمه ها را اتو نمایید . 
حالا باید به سراغ جای دكمه ها رفت . مراقب باشید و فقط فضای بین دكمه ها را اتو نمایید  و كشیدن اتو بر روی دكمه ها موجب شكستن آنها و خراش برداشتن پلیت كف اتو می گردد . 
نكته :
پس از اتو كشی سریعاً پیراهن را آویزان نمایید تا دوباره چروك نشود . دوشاخه اتو را از پریز درآورید تا خنك شود . 


تهیه و ترجمه : گروه سبک زندگی سیمرغ
اختصاصی سیمرغ
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic